METRY OD TRAGEDII! Wielki Boeing wypadł z pasa wprost w PRZEPAŚĆ! Na pokładzie ponad 160 osób [VIDEO]

O ogromnym szczęściu mogą mówić pasażerowie i załoga samoltu Boeing 737-800 linii lotniczych Pegasus. Maszyna wypadła z pasa startowego i zleciała wprost na skarpę przy morskim brzegu. Na szczęście samolot zatrzymał się zanim wpadł do wody!

 

Samolot leciał z Ankary do Trabzonu. Wiemy tylko, że doszło do jakiegoś „incydentu” na pasie startowym w czasie lądowania. Być może nie zadziałały właściwie hamulce. Na pokładzie znajdowało się 162 pasażerów i 6 członków załogi. Wszystkich udało się ewakuować, tylko trzy osoby odniosły niegroźne obrażenia.

 

 

Najprawdopodobniej samolot uratowało… błoto. Rozmięknięta skarpa za pasem startowym skutecznie wyhamowała sunący w dół samolot. Maszyna dosłownie zatopiła się w błocie, a jej nos zatrzymał się tuż przed lustrem wody.

 

 

Pasażerowie mogą mówić o ogromnym szczęściu – lądowanie miało miejsce w nocy, gdyby Boeing wpadł do morza, najpewniej nie udałoby się uratować wszystkich osób. Teraz ciężka praca przed ekipami technicznymi, aby wydobyć samolot z błota, oraz przed śledczymi. Specjalna komisja wypadków lotniczych musi dokładnie zbadać, co stało się z maszyną.

 Komentarze