Mieli worki z ubraniami wartymi 2 mln zł! Zatrzymała ich policja

Policja nie próżnuje. Funkcjonariusze z komórki do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zabezpieczyli podróbki odzieży znanych firm. W workach znaleźli przedmioty warte blisko 2 mln zł. Właścicielom podróbek grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Policjanci z komórki PG skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Kołobrzegu. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili dwa namioty, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty – czytamy w komunikacie policji.

Policjanci zabezpieczyli aż 4107 sztuk odzieży. Podróbki sprzedawano w bardzo niskich cenach. Właściciele punktów niebawem usłyszą zarzuty.

Jak przypominają policjanci, zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Kołobrzescy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary – podkreśla policja.

Fot. policja.pl

Komentarze