Mieszkania dla najbiedniejszych i seniorów! Kto może z nich skorzystać?

Kupno mieszkania staje się życiowym celem nie tylko młodych, ale również starszych osób skazanych na drogi wynajem. Z mieszkań dla seniorów i najuboższych mogą skorzystać mieszkańcy Kalisza.

 

W Kaliszu, władze postanowiły zagospodarować dwa budynki komunalne. To właśnie tam powstaną mieszkania socjalne i mieszkania dla seniorów. Koszt obu inwestycji wynosi 4,5 mln złotych, z czego ponad 2 mln pochodzi ze środków Funduszu Dopłat.

 

W miejscu dawnej izby wytrzeźwień, powstały 23 lokale socjalne oraz 11 pomieszczeń tymczasowych. Część z nich jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji wyniósł 3 mln złotych, z czego prawie 1,5 mln pochodzi z dotacji. ”Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat, które zostało przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego” – powiedziała wiceprezydent Karolina Pawliczak i podkreśliła. 

 

Kolejna inwestycja związana z mieszkalnictwem komunalnym to modernizacja, która ruszy już niebawem. „Ideą i założeniem modernizacji budynku jest przystosowanie mieszkań dla potrzeb seniorów, którzy wielokrotnie zgłaszali się do władz miasta z wnioskami o zamianę wynajmowanych przez nich dużych, a przy tym drogich w utrzymaniu lokali mieszkalnych. Prosili o mieszkania mniejsze i z centralnym ogrzewaniem” – powiedziała wiceprezydent Pawliczak.

 

Opuszczone przez seniorów mieszkania zostaną zasiedlone rodzinami o większych potrzebach pod kątem powierzchni lokalowej. Z nadzieją czekamy na kolejne programy mieszkaniowe w innych miastach Polski.

 

źródło:PAP

fot.:pixabay

KGKomentarze