Mieszkanie za 500 plus?! Wystarczy, że złożysz…

Świadczenie 500 plus weszło w życie 1 kwietnia 2016r. Obecnie korzysta z niego ponad 6,8 mln dzieci. Czy wpływa ono na korzystniejszą ocenę zdolności kredytowej?

Z dniem 1 kwietnia 2016 roku świadczenie 500 plus weszło w życie. Przyczyniło się ono do znacznej poprawy sytuacji materialnej wielu rodzin w Polsce. Głównymi celami świadczenia jest zachęcenie kobiet do zdecydowania się na potomstwo i szeroko rozumiana inwestycja w rodzinę. Czy osobom pobierającym 500+ łatwiej jest uzyskać kredyt hipoteczny i czy banki traktują je jako dodatkowy dochód?

ZOBACZ TAKŻE: Dagmara z „Królowych życia” przeszła METAMORFOZĘ! Wygląda jak…

 

Początkowo rodzice otrzymywali 500+ na drugie i kolejne dziecko. 1 lipca 2019 r. rząd wprowadził zmianę dzięki której świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko. Warunkiem jest nieukończenie przez nie 18 roku życia.  Wraz z wejściem w życie świadczenia wśród beneficjentów 500+ zaczęły pojawiać się pytania czy wpływa ono na zdolność kredytową. Jak się okazuje, niestety nie. Banki nie mogą uznawać świadczenia jako źródła dochodu pewnego i stałego. Nie ma pewności czy np. nie zmieni się partia rządząca w państwie czy 500+ nie zostanie po prostu zlikwidowany. Nie ma żadnej gwarancji, że przez 30 lat spłacania kredytu świadczenie będzie pobierane.

 

Jak wiadomo kredyt hipoteczny to dla niektórych osób jedyna szansa na posiadanie własnego mieszkania. I jedyny sposób by spełnić marzenie. Nic więc dziwnego, że wiele osób liczy na to, że znajdzie się coś co podwyższy ich zdolność kredytową. Niestety, na pewno nie będzie to 500+.

 

fot. pixabay, pexels

Komentarze