Miliarder apeluje do władz i grozi SAMOBÓJSTWEM. Wszystko przez pandemię

Miliarder apeluje do władz i grozi SAMOBÓJSTWEM. Wszystko przez pandemię

Choć pandemia koronawirusa w pełnej skali rozlewa się po świecie od niespełna miesiąca, wystarczyło to by poważnie zachwiać budżetami kilku państw i tysięcy przedsiębiorstw na całym świecie. Przerwane łańcuchy dostaw, obowiązkowe postoje w fabrykach, brak pieniędzy na spłaty bieżących zobowiązań. To sprawia, że ludzie są coraz bardziej zdesperowani. Na szczególny apel zdobył się ten miliarder. 

Naguib Sawiris, miliarder z Egiptu wzywa rząd tego kraju do zniesienia godziny policyjnej i poluzowania obostrzeń, które rząd wprowadził w związku z epidemią koronawirusa. Na antenie telewizji Al-Hadath bogacz zagroził, że jeśli godzina policyjna zostanie wydłużona, on popełni samobójstwo. Co skłoniło drugiego najbogatszego człowieka w Egipcie do takiego szantażu?

 

Miliarder obawia się zapaści gospodarczej, która zrujnuje m.in. jego biznesy dokumentnie. Uważa, że przedłużanie kwarantanny i obostrzeń przyniesie więcej złego niż dobrego.

 

Potrzebujemy rewolucyjnej decyzji, bez zważania na konsekwencje. Nawet jeśli ludzie zachorują, to potem wyzdrowieją

– twierdzi Naguib Sawiris.

 

ZOBACZ TEŻ: Jako jedna z pierwszych w Wuhan ostrzegała przed koronawirusem. Lekarka zniknęła

 

Miliarder usiłował dowodzić, że śmiertelność z powodu wirusa wynosi „tylko” 1%, na co prezenter zareagował, mówiąc, że w Egipcie to obecnie aż 6%.

 

Godzina policyjna w Egipcie ma obowiązywać do 8 kwietnia. W kraju tym odnotowano już ponad 700 przypadków, 46 osób zmarło.

 

Naguib Sawiris jest drugim najbogatszym człowiekiem Egiptu. Jego majątek szacowany jest na 2,8 miliarda dolarów, czyli ponad 11 miliardów złotych. Ma 54 lata i jego kompanie spod szyldu Orascom są jednym z największych prywatnych pracodawców w Egipcie.Komentarze