Tragiczna informacja z programu MILIONERZY. Nie żyje prowadzący show!

Milionerzy (Who Wants to Be a Millionaire?) to popularny teleturniej, międzynarodowy format telewizyjny. Pierwotnie pokazywany w Wielkiej Brytanii, a od czasu premiery teleturnieju lokalne wersje były emitowane w ponad 100 krajach.

Polską wersją programu są Milionerzy, na antenie obecne z przerwami od 1999 roku. W Polsce show prowadził tylko jeden prezenter – Hubert Urbański.

 

We wszystkich wersjach programu zadaniem uczestnika jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na kilkanaście pytań. Gracz wybiera odpowiedź spośród czterech zaproponowanych wariantów.

W przeciwieństwie do innych teleturniejów, tutaj uczestnik ma w zasadzie nieograniczony czas na udzielenie odpowiedzi. Polska wersja przewiduje też możliwość skorzystania z kół ratunkowych. Są to 50:50 (eliminacja połowy odpowiedzi), pytanie do publiczności (która typuje odpowiedzi) oraz słynny już telefon do przyjaciela.

W każdym kraju maksymalna wygrana to milion (złotych, funtów itp.).

 

Kilka dni temu do amerykańskich fanów programu Who Wants to Be a Millionaire? dotarła tragiczna informacja. Nie żyje jeden z prowadzących program – Regis Philbin.

 

Regis Philbin – https://www.facebook.com/millionairetv

 

Regis Philbin (ur. 25 sierpnia 1931 w Nowym Jorku, zm. 24 lipca 2020 w Greenwich) to zdobywca rekordu Guinnessa w długości pracy przed kamerami. Mówi się o nim jako „najciężej pracującym człowieku show-businessu”.

Amerykański prezenter był najbardziej znany z prowadzenia konkursów Miss America oraz programów telewizyjnych. Był gospodarzem takich formatów jak America’s Got Talent (Mam talent!) oraz Who Wants to Be a Millionaire? (w Polsce znanego jako Milionerzy).

 

Na facebookowym profilu amerykańskiej wersji Milionerów napisano:

 

Jesteśmy głęboko zasmuceni tym, że odszedł Regis Philbin, który przez dziesięciolecia należał do rodziny ABC. Miał prawdziwą klasę i każdego dnia bawił miliony swoim wspaniałym poczuciem humoru i urokiem. Jesteśmy bardzo wdzięczni za radość, którą Regis wniósł do naszych domów i życia i zawsze będziemy go pamiętać. Do jego rodziny kierujemy nasze myśli i najszczersze kondolencje.

 

Prezenter zmarł w wieku 88 lat.

 

Zobacz też: Emil Stępień i Doda doczekali się! Przeprosił ich sam p****ek! (FOTO)

 

 

 

 Komentarze