Miliony osób USUWA WhatsAppa! Co dzieje się z danymi w aplikacji?

Usunięcia aplikacji liczone są już w milionach! Co stało się na platformie WhatsApp?

Ostatnie zmiany regulaminu aplikacji WhatsApp poskutkowały masowym odpływem użytkowników do innych kanałów komunikacyjnych. Twórcy aplikacji starają się zatrzymać pozostałe osoby. Dlatego też rozpoczęła się kampania informacyjna, która ma uspokoić nastroje użytkowników aplikacji. O co dokładnie chodzi?

Budząca kontrowersje polityka prywatności WhatsApp dotyczyła dzielenia się wszystkimi danymi użytkowników aplikacji z Facebookiem. Takie rozwiązanie nie spodobało się wielu użytkownikom, dlatego teraz twórcy aplikacji starają się prowadzić kampanię, która przywróci choć część userów. Na blogu twórcy piszą na temat przemyśleń dotyczących nowej polityki…

Jak wynika z treści zamieszczonej na blogu twórcy przekazało już najnowsze plany, prosząc użytkowników o ich przeczytanie. Chodzi o nowe warunki korzystania z usług i politykę prywatności. Twórcy twierdzą, że robią to z uwagi na możliwości spotkania się użytkowników z dezinformacją na ten temat. Jak dodają samo nadal pracują nad wyjaśnieniem wszelkich kontrowersji.

Oprócz tematu polityki prywatności, twórcy wspomnieli o zaplanowanym wdrożeniu nowych funkcji czatowania oraz możliwości robienia zakupów w aplikacji WhatsApp. Dodali także. że prywatne wiadomości zawsze będą w pełni szyfrowane.

Oto treść oświadczenia twórców WhatsUppa :

Rozumiemy, że w wyniku ostatnich zmian część użytkowników mogła zainteresować się ofertą innych aplikacji. Zaobserwowaliśmy jednak, że niektórzy z naszych konkurentów dopuszczają się działań wprowadzających w błąd, twierdząc, że ich aplikacje nie mają wglądu w wiadomości użytkowników. Zaznaczamy, że jeśli aplikacja nie oferuje domyślnego zabezpieczenia pełnym szyfrowaniem, oznacza to, że możliwe jest odczytanie przez nią wiadomości. Z kolei inne aplikacje próbują przedstawić się w korzystniejszym świetle, sugerując, że mają dostęp do mniejszej ilości danych niż WhatsApp. Wierzymy, że użytkownicy poszukują przede wszystkim aplikacji, która jest jednocześnie niezawodna i bezpieczna — nawet jeśli wiąże się to z dostępem WhatsApp do ograniczonego zakresu danych. W naszych decyzjach kierujemy się rozwagą i zobowiązujemy się do dalszego doskonalenia usługi na podstawie mniejszej, a nie większej, ilości danych.Komentarze