Minąłeś zakażonego na ulicy!? Poinformuje cię o tym aplikacja!

Minąłeś zakażonego na ulicy!? Poinformuje cię o tym aplikacja!

Wkrótce zostanie uruchomiony program pozwalający namierzać każdego dnia kontakty 10 tys. osób zakażonych koronawirusem.

„Przed 1 czerwca w Wielkiej Brytanii zostanie uruchomiony program pozwalający namierzać każdego dnia kontakty 10 tys. osób zakażonych koronawirusem” – zapowiedział premier Boris Johnson.

 

Mamy coraz większą pewność, że będziemy mieli testy oraz system śledzenia kontaktów, który będzie najlepszy na świecie i będzie to przed 1 czerwca” – oświadczył Boris Johnson.

 

Obok testów na obecność koronawirusa wychwytywanie kontaktów osób zakażonych ma być kluczem do zniesienia wprowadzonych restrykcji.

Prowadzone ono będzie dwutorowo – przy pomocy zatrudnionych osób, które mają pytać się zakażonych o to, z kim się kontaktowali, a następnie telefonicznie lub mailowo informować te kontakty, że były narażone na kontakt z koronawirusem oraz równolegle za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony. 

 

Johnson powiedział, że od 1 czerwca namierzaniem kontaktów zakażonych zajmować się będzie 25 tys. osób, z czego 24 tys. już zostało zrekrutowanych do tej pracy. 

 

„Będzie 25 tys. namierzających, którzy będą w stanie poradzić sobie z 10 tys. nowych przypadków dziennie” – zapewnił brytyjski premier.

 

Ruszyła specjalna aplikacja na smartfony.

 

Od prawie dwóch tygodni na wyspie Wight na południu Anglii jest testowana specjalna aplikacja. Stworzona przez publiczną służbę zdrowia NHS, aplikacja wykorzystuje technologię Bluetooth.

 

Aplikacja rejestruje kontakty, gdy użytkownicy są w odległości dwóch metrów od siebie przez co najmniej 15 minut. Jeśli użytkownik będzie miał objawy koronawirusa, wyśle przez aplikację informację do NHS, a wtedy do osób, które miały z nim kontakt wysłany zostanie alert.

 

W poniedziałek stacja BBC oceniała, że efekty testów są jak na razie mieszane i ujawniły się pewne niedociągnięcia.

 

Premier utrzymuje, że przed końcem maja w Wielkiej Brytanii przeprowadzanych będzie 200 tys. testów na obecność koronawirusa dziennie. 

 

ZOBACZ TEŻ:CAMERON DIAZ naprawdę TO robi! By zachować piękną SKÓRĘ stosuje…

 

Źródło:londynek.net/pixabay

 Komentarze