Minister pracy ostrzega. „Sytuacja jest poważna!”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało dodatkowe kontrole w zakładach pracy. Chodzi o sprawdzenie przestrzegania dodatkowych obostrzeń, obowiązujących od soboty w 19 powiatach.

– Nie traćmy czujności, przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa. Tu, gdzie chodzi o nasze zdrowie i życie, nie możemy sobie pozwolić na bylejakość. Sytuacja wciąż jest poważna, dlatego nie możemy pozwolić sobie na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Stosujmy się do wytycznych sanitarnych, przestrzegajmy obowiązujących obostrzeń – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od minionej soboty w 19 powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. W związku z tym Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała przeprowadzenie dodatkowych kontroli w zakładach pracy.

klawiatura biuro

Jak podaje ministerstwo, od samego początku epidemii rząd i państwowe instytucje wspólnie robią wszystko, aby jak najskuteczniej ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. Zapowiedziane przez Państwową Inspekcję Pracy kontrole to jeden z przykładów takiego działania.

– To bardzo ważne, by pracownicy byli odpowiednio zabezpieczeni i wyposażeni w potrzebne środki ochrony osobistej, by mieli zapewnieni bezpieczne warunki pracy. Doświadczenie ostatnich tygodni i miesięcy pokazuje, że większość przedsiębiorców odpowiedzialnie podeszła do tematu – dodaje minister.

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadza kontrole na bieżąco od połowy marca, kiedy wprowadzono pierwsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Do końca lipca wykonano ponad 10 tys. kontroli.  Inspektorzy wydali ok. 33 tys. decyzji w związku ze stwierdzonym uchybieniem.

Zobacz także: Ministerstwo Środowiska podało dramatyczne informacje. Bez TEGO ludzie wymrą w 4 lata

Fot. PixabayKomentarze