MINISTER ZDROWIA ujawnia druzgocącą PRAWDĘ: „spodziewam się pod koniec przyszłego tygodnia (…)”

Minister Zdrowia-Łukasz Szumowski przekazał w rozmowie z dziennikarzami „TVN 24” przerażające dane dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce.

Polityk przestrzega, że najgorsze dopiero przed nami, a liczba zakażonych będzie cały czas wzrastać.

 

Dotychczas w Polsce potwierdzono 156 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 osoby zmarły. Liczba zakażeń wciąż rośnie, o czym na bieżąco informuje polski rząd.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał w rozmowie z dziennikarzami stacji „TVN24”, że raczej nie spodziewa się, by sytuacja została szybko opanowana.

 

„Wolę być pesymistą, spodziewam się pod koniec przyszłego tygodnia 1,5-2 tys. zakażonych koronawirusem” – powiedział minister zdrowia w „TVN24”.

 

Minister podkreśla, że priorytetem jego obecnej pracy jest przygotowanie służby medycznej na kryzys.

Cały czas liczba zakażonych rośnie, a to oznacza bardzo duże obciążenie dla polskiej służby zdrowia. Minister przekonuje, że rząd dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się na walkę z groźnym patogenem.

 

 „Moim obowiązkiem jest przygotować szpitale zakaźne na jak największą liczbę pacjentów. Nie możemy powtórzyć modelu włoskiego, gdzie nikt się nie przejmował kwarantanną […] Mamy w szpitalach zakaźnych jednoimiennych przygotowanych ok. 10 tysięcy łóżek, 700 respiratorów […] Muszę zakładać, jako minister zdrowia, że będzie ciężko, że będziemy musieli organizować kolejne szpitale” – powiedział szef resortu zdrowia.

 

Minister zapowiedział już, że zwiększy się ilość wykonywanych testów. Badania będą przeprowadzane u wszystkich, którzy mają podejrzenie zakażenia SARS-CoV-19.

 

„Liczba testów wzrośnie drastycznie, będziemy je wykonywali u wszystkich, którzy mają podejrzenie koronawirusa” – zapowiedział Łukasz Szumowski.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Tom Hanks opuścił szpital! Jego żona Rita…

 

 

Źródło:pikio.pl

Źródło zdjęcia:YouTubeKomentarze