Ministerstwo zabrało głos w sprawie wesel. Nie wszyscy będą zachwyceni

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Zakażeń przybywa. Do wielu z nich dochodzi w czasie wesel. Teraz rzecznik ministerstwa zdrowia zaapelował do Polaków. To, o co prosi, nie spodoba się wszystkim.

W „czerwonych powiatach” w weselach może brać udział do pięćdziesięciu osób, a w „żółtych” – do stu.

– Powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeżeli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną – powiedział na konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

materiał

Przypomnijmy, że podano nową listę najbardziej zagrożonych powiatów. Teraz w strefie czerwonej są powiaty: nowosądecki, miasto Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, miasto Ruda Śląska, powiat ostrzeszowski, Jastrzębie Zdrój (wcześniej w strefie żółtej), powiat wieluński oraz miasto Rybnik.

https://twitter.com/PremierRP/status/1293911531432755201

W „czerwonych powiatach” są zamknięte kluby i dyskoteki. Jest też zakaz organizacji imprez masowych. W transporcie zbiorowym można zająć tylko pięćdziesiąt procent miejsc siedzących. Z kolei liczba uczestników imprez rodzinnych może wynieść maksimum pięćdziesiąt osób. Trzeba też nosić maseczkę w przestrzeni publicznej, też na dworze.

Zobacz także: Pożar w przedszkolu. W środku były dzieci!

Fot. PixabayKomentarze