Planujesz rozpalić grilla? Zanim to zrobisz lepiej to przeczytaj!

Planujesz rozpalić grilla? Zanim to zrobisz lepiej to przeczytaj!

Pandemia koronawirusa zmusza polskie władze do wprowadzania kolejnych obostrzeń. Tym razem zakazy związane z epidemią mocno dadzą się we znaki właścicielką ogródków działkowych i fanom grilla. Co prawda nowe przepisy nie zabraniają im przebywać na terenie swojej działki, jednak warto wiedzieć co będzie wolno, a czego nie.

W obawie przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa od jakiegoś czasu musimy liczyć się z szeregiem obostrzeń. Okazuje się, że dosięgną one również działkowców. Piękna pogoda skłania do zorganizowania spotkań towarzyskich czy grilla. Okazuje się, że ci, którzy wpadną na taki pomysł muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na terenie ogródków działkowych, a za łamanie przepisów mają grozić surowe mandaty. Nie znaczy to, że właściciele działki rekreacyjnej nie mogą na niej przebywać, wręcz przeciwnie, muszą jednak dostosować się do obowiązujących obostrzeń.

 

ZOBACZ:Gdańsk: Pluł na pasażerów i groził, że zarazi ich koronawirusem! Tak surowej kary się nie spodziewał!

 

Przede wszystkim surowo zakazane jest organizowanie spotkań towarzyskich, grilla i picie alkoholu. Policjanci apelują więc o zachowanie zdrowego rozsądku i w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych przestrzegania przepisów, za których złamanie grozi mandat w wysokości 500 złotych. Komunikat w tej sprawie został również wydany przez Polski związek działkowców, który apeluje do właścicieli ogródków działkowych, by jeżeli nie muszą ograniczyli do minimum wizytę na terenie ROD i unikali kontaktu z osobami spoza najbliższej rodziny.

 

ZOBACZ TAKŻE:NISZCZY KORONAWIRUSA w 48 godzin! Znaleźli “BEZPIECZNY lek”

 

źródła: se.pl, foto: pixabay.comKomentarze