„Moc smaku w ROBAKU” – polski supermarket z kontrowersyjną ofertą! Tylko dla ODWAŻNYCH

Polacy raczej nie słyną z aż takiej otwartości na nowe smaki i potrawy, choć jak każde społeczeństwo lubimy eksperymentować. Jedna z sieci supermarketów działających w naszym kraju wchodzi z rewolucyjną ofertą produktów spożywczych, które jednak raczej nie każdemu przypadną do gustu. Powiemy nawet więcej – u wielu wywołają obrzydzenie i wstręt! 

„Moc smaku w robaku”, to hasło, które reklamuje nową linię produktów dostępnych w sieci supermarketów Kaufland. Są to towary pochodzenia… owadziego. Wśród nich są m.in. batoniki, mączki, czy chrupkie pieczywo. Co konkretnie możemy kupić w Kauflandzie?

 

ZOBACZ TEŻ: Koszmarny weekend w Tatrach: Ania i Bartek zginęli na Zawracie – co wydarzyło się w stromym żlebie?

 

Od kilku dni w wybranych sklepach sieci możemy dostać np. batoniki ze świerszczy. Jest też mączka z pasikoników oraz chrupkie pieczywo z podobnych insektów. Z mączki możemy stworzyć chociażby falafele albo sos do spaghetti.

 

Kaufland przyłącza się w ten sposób do promocji owadziej diety, która ma w zamyśle jej propagatorów zastępować mięso. Owady są znacznie tańsze w hodowli, zużywają mniej zasobów, a ich „fermy” zużywają mniej zasobów oraz produkują znacznie mniej zanieczyszczeń.

 

W tej  chwili w akcji Kauflandu bierze udział 29 sklepów z kilku większych miast polski, m.in. Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Szczecina, Trójmiasta, ale są też mniejsze ośrodki jak Piaseczno czy Legionowo. To jak – skusicie się na batonik albo chlebek ze świerszcza? Dajcie znać, co myślicie o tym pomyśle.Komentarze