Mocne oświadczenie w sprawie porwań dzieci! Policja apeluje!

Policja wydała bardzo mocne oświadczenie! Chodzi o porwania dzieci.

W ostatnim czasie w Internecie pojawiają się informacje o działającej na terenie Dolnego Śląska grupie, która ma porywać dzieci.

– Obecnie w social mediach krąży nieprawdziwa informacja o porwaniach młodych osób – tak samo jak w przypadku miejskiej legendy „o białym busie” – sprawcy tych porwań mają działać w celu pozyskania organów – podała Policja.

Już dwa lata temu w kilku województwach krążyła informacja o takich porwaniach. Sprawcy mieli zabierać dzieci i  następnie wykorzystywać je dla celów pozyskania organów. Był to klasyczny przykład tzw. fake news.

Teraz ta nieprawdziwa informacja powróciła. Pojawia się w doniesieniach z Dolnego Śląska.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze podkreślają, że możliwość bezkarnego tworzenia nieprawdziwych informacji to ciemna strona Internetu, zawłaszcza w dobie social media.

– Dolnośląscy policjanci nie otrzymują żadnych zgłoszeń dotyczących porwań. Oczywiście nie można ignorować jakiejkolwiek informacji o zagrożeniu, natomiast każdą z nich powinniśmy w miarę możliwości zweryfikować, zanim prześlemy ją dalej – apelują funkcjonariusze.

Warto wspomnieć o innej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie. Kobieta podróżowała autem ze swoim 9-miesięcznym dzieckiem i nagle stało się coś strasznego! Na pomoc ruszyli jej policjanci.

Zobacz także: Perfidnie okłamał staruszków! Zaufali mu i postanowili oddać…

Fot. PixabayKomentarze