Monika Olejnik o „białych związkach” wg. Andrzeja Dudy: „Czy naprawdę żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku?”

Monika Olejnik odniosła się do pomysłu Prezydenta zalegalizowania związków z „osobą najbliższą”.

Już przed wyborami Andrzej Duda mówił, że zastanawia się nad ustawą regulującej status osoby najbliższej. Teraz w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” powiedział:

 

…związków partnerskich w tym rozumieniu jako czegoś zastępującego małżeństwa nie dopuszczam, ale podtrzymuję, bo poglądów nie zmieniam, to, co już kiedyś sygnalizowałem: gdyby była jakaś propozycja ustawy o osobie najbliższej, bez seksualizowania, to bym to poparł

 

Co na to Monika Olejnik? Najpierw nawiązała do LGBT:

 

Ustawa o osobie najbliższej bez seksualizacji? O co chodzi prezydentowi? Chce białych związków partnerskich, tak jak są białe małżeństwa?
W Polsce za tęczowe trampki, chorągiewkę czy kolorowe włosy możesz oberwać, ale możesz też dostać nagrodę, kiedy swoją gminę zrobisz strefą wolną od LGBT.

 

Dopiero na końcu swojego felietonu dziennikarka odniosła się do wypowiedzi Prezydenta dla „Sieci”:

 

Co pan prezydent ma na myśli, nie wiem. Czy pan prezydent chciałby, żeby ktoś sprawdzał, czy w takich związkach jest seks, czy nie ma? Czy pan prezydent chciałby po prostu białych związków partnerskich, tak jak są białe małżeństwa?
Czy naprawdę żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku?

 

Gdyby zastanowić się nad propozycją Andrzej Dudy, przychodzi kilka rozwiązań. Jak choćby osoba najbliższa, która może uzyskać informację medyczną dotyczącą drugiej osoby czy też załatwiać różne sprawy w jej imieniu. Może to być partner, albo kuzynka opiekująca się starym wujem. Bez seksualizacji to nie uznawanie takiej pary za rodzinę z jej prawami.

Może faktycznie takie białe związki stanowić mogą pewien kompromis.

 

Duda proponuje białe związki partnerskie #FelietonMoniki #zapraszamUstawa o osobie najbliższej bez seksualizacji? O co…

Opublikowany przez Monikę Olejnik Czwartek, 27 sierpnia 2020

 

 

https://www.facebook.com/Monika-Olejnik; https://www.facebook.com/andrzejduda


Komentarze