Monika Olejnik o Szumowskim. Podsumowała go jednym zdaniem!!!

Dymisja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego wywołała wiele sprzecznych reakcji. Część osób sądzi, że to szkoda iż odchodzi tak dobry szef resortu, inni – choć krytykowali Szumowskiego – uznali jego decyzję za uciekanie z tonącego statku.

Głos zabrała także Monika Olejnik, która opublikowała felieton dotyczący rezygnacji Łukasza Szumowskiego ze stanowiska. Dziennikarka przede wszystkim wytyka Ministrowi niekonsekwencję:

 

Mówił o sobie, że jest żeglarzem, sternikiem i wie, że w trudnych sytuacjach nie można opuszczać okrętu.
I nagle, choć rekonstrukcja rządu ma być na jesieni, pan minister odchodzi (…)
Pan minister powiedział, że od dawna myślał o odejściu. Raz twierdzi, że od lutego, raz, że na wiosnę chciał odejść, przeprasza Polaków, że skłamał.

 

Monika Olejnik krytykuje też decyzje dotyczące naszego zdrowia, które miały podłoże polityczne. Chodzi o organizację wyborów:

 

Łukasz Szumowski na początku pandemii jawił się, jako twardziel, który nas chroni i broni. Stał się supergwiazdą rządu Mateusza Morawieckiego, budził olbrzymie zaufanie, wyglądał jak tytan pracy. Wkrótce jednak ten wizerunek zaczął się sypać, jak domek z kart.
Pan minister był za głosowaniem korespondencyjnym ze względu na bezpieczeństwo Polaków, ale zmienił zdanie, kiedy doszło do ostatecznej decyzji. Zrobił tak, jak chciał rząd, czyli zagłosował za wyborami hybrydowymi.

 

A jak dziennikarka podsumowuje Łukasza Szumowskiego? Jednym zdaniem!

 

Maska opadła.

 

POLECAMY: Beata Pawlikowska jest na kwarantannie! Zdradziła swój sposób na domową izolację!

 

Maska opadła – i co się spod niej wyłoniło? #FelietonMoniki #zapraszam Łukasz Szumowski na początku pandemii stał się…

Gepostet von Monika Olejnik am Donnerstag, 20. August 2020

 

https://www.instagram.com/monikaolejnik_official/


Komentarze