Morawiecki powiedział KIEDY dzieci wrócą do szkoły!

Dzieci wracają do szkół a studenci na uczelnie. Mateusz Morawiecki powiedział, kiedy to się stanie.

-Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył jest to już pewna decyzja.

Szef rządu gościł w programie „Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź. Podczas wywiadu zapewniał, że nie Polska nie jest zagrożona ponownym zamrożeniem gospodarki z uwagi na pandemię koronawirusa.

Ponadto premier podał termin powrotu uczniów do szkół oraz studentów na uczelnie. Ma to się stać odpowiednio od nowego roku szkolnego i akademickiego.

– Chcę podkreślić, że od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja – powiedział Morawiecki.

Dodał także, że nawet w przypadku, gdyby Koronawirus ponownie uderzył w Polskę jesienią, to„mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory”. „Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek” – podkreślił szef rządu.

Wobec zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa póki co wyłączono możliwość stacjonarnego prowadzenia zajęć w szkołach, a także na uczelniach. Prowadzenie zajęć zawieszono 12 marca po wybuchu pandemii koronawirusa. Jednakże rząd wprowadził obowiązek nauczania zdalnego.Komentarze