Morawiecki ZDECYDOWAŁ! Będzie kolejna pomoc dla rodzin! 1000 plus?

Mateusz Morawiecki realizuje kolejne obietnice wyborcze. W czwartek przedstawił Radę Rodziny, której zadaniem będzie opracowanie odpowiedniej strategii demograficznej, a także przedstawianie pomysłów rządu dotyczących zapewnienia wsparcia rodziny.

Premier Morawiecki niejednokrotnie podkreślał, że przyszłość naszego państwa, w głównej mierze zależy od rodzin, a także tych, którzy dbają o ich jedność. Szef rządu dodał, że przede wszystkim dziękuje kościołowi, ponieważ to właśnie on odgrywa w tym temacie ogromną rolę. Bardzo istotną kwestią, jest również sprawa wzmacniania pozycji kobiet (jedną z inicjatyw w tym kierunku są tzw. matczyne emerytury, dla kobiet, które urodziły min. czwórkę dzieci).

 

 

ZOBACZ:Lech Wałęsa zszokował wypowiedzią o śmierci Morawieckiego. Padły mocne i KONTROWERSYJNE słowa!

 

Szef rządu podkreślił, że wraz ze swoim rządem chce wzmocnić pozycję rodziny, która w krajach Europy Zachodniej jest marginalizowana i często pomijana „Rodzina jest przedmiotem ideologicznego ataku. My się na to nie zgadzamy. Uważamy, że dzieci w rodzinie są najwyższą wartością społeczną, są wartością, od której zależy przyszłość Rzeczypospolitej.” Nowy organ doradczy jakim jest Rada Rodziny, będzie skupiał 14 członków z różnych organizacji pozarządowych. Do ich zadań będzie należało analizowanie tysiące stron i ekspertyz, aby w rządowej strategii do spraw demograficznych i rodziny znalazły się mądre, a przede wszystkim dobre rozwiązania.

 

ZOBACZ TAKŻE:Urodziła TRÓJKĘ DZIECI! Pokazała w Internecie JAK OBECNIE WYGLĄDA JEJ CIAŁO!

 

 

źródła: money.pl, foto youtube.com

 

 

 

 Komentarze