Morawiecki zdradził jakie kroki podejmie rząd! Ograniczenia będą bardziej ZAOSTRZONE!?

Morawiecki zdradził jakie kroki podejmie rząd! Ograniczenia będą bardziej ZAOSTRZONE!?

Czy obecne obostrzenia będą obowiązywały po Wielkanocy? Rząd ma ujawnić następne kroki oraz to co czeka Polaków w okresie poświątecznym.

Już jutro rząd ma ujawnić następne kroki jakie podejmie po to by zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jakie obostrzenia będą obowiązywały Polaków tuż po świętach Wielkanocy, oraz co stanie się z uczniami przystępującymi do egzaminów ośmioklasisty oraz do egzaminów maturalnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Eksperci byli w BŁĘDZIE! Jest NOWY raport dot. tego ile koronawirus może przetrwać na przedmiotach!

 

Czy jest szansa na zniesienie restrykcji po świętach Wielkanocnych?

Zakazy, które wprowadził rząd w czasie epidemii są kwestią, która wzbudza niemałe zainteresowanie zwłaszcza jeśli mowa o nadchodzących świętach Wielkanocnych. Epidemia SARS-CoV-2 sprawiła, że tegoroczne celebrowanie będzie zupełnie inne niż dotychczas. Wszystko za sprawą tego, że koronawirus wciąż nie ustępuje a ofiar choroby COVID-19 przybywa z dnia na dzień co raz więcej. Obecnie liczba zakażonych Polaków (08.04.2020) przekroczyła 5 tysięcy przypadków.

 

„Rząd ma poinformować o obostrzeniach w czwartek 9 kwietnia” – przyznał rzecznik Piotr Müller.

 

Oznacza to, że po świętach wciąż prawdopodobnie zostaniemy w domach. Poznamy także decyzje rządu w sprawie funkcjonowania szkół, przedszkoli, przeprowadzeniu egzaminów ośmioklasisty i tegorocznych matur. Rzecznik Piotr Müller przyznał, że prawdopodobnie dojdzie do „przedłużenia istniejących obostrzeń, a nie narzucania kolejnych”. 

 

Zarówno premier, jak i rzecznik rządu podkreślają, że nie można jednoznacznie określić jakiegokolwiek terminu, w którym „zaczniemy wracać do nowej normalności” po epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

 

fot. youtubeKomentarze