Może znacznie UTRUDNIAĆ ŻYCIE. Sprawdź, jak POKONAĆ LĘK przed…

Życie singla nikogo dziś już nie zaskakuje. Mimo tego w naszym przekonaniu wciąż możemy odczuwać lęk przed samotnością, który tkwi w naszej podświadomości w mniejszym lub większym stopniu.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Ohio, lęk przed samotnością po rozstaniu z partnerem może doprowadzić do przewlekłych zaburzeń. Są to: wahania nastrojów, depresja, nerwica oraz problemy ze snem.

 

U osób, które obawiały się odrzucenia, organizm produkował 11 proc. więcej kortyzolu- hormonu stresu i o 22 proc. mniej komórek w układzie odpornościowym.

 

ZOBACZ TEŻ:W Tajlandii ZGWAŁCILI turystkę, a jej partnera UTOPIONO w MORZU. Oprawcy liczą na UŁASKAWIENIE przez KRÓLA

 

 Jak poradzić sobie z lękiem przed samotnością?

1.Zajrzyj w głąb siebie, warto znaleźć sobie jakieś zajęcie, aby wypełnić czas. Dbanie o siebie i akceptacja pomogą spojrzeć z dystansem na pewne rzeczy.

2.Nie obwiniaj się. Samopotępienie to najgorsza krzywda jaką można sobie wyrządzić. Ogranicza ona rozwijanie się i zamyka na nowe możliwości.

3.Samotność jako coś dobrego. Zaakceptuj ten etap w życiu i naucz się z nim żyć, nie przekreślając jednocześnie szansy na nowe zmiany i miłość.

4.Zasięgnij rady terapeuty lub psychologa bądź poszukaj psychologicznej literatury, która mobilizuje i wpływa na rozwój osobisty.

 

Źródło:dziendobrytvn/pixabayKomentarze