Możesz dostać NAWET 681 ZŁ KARY! Wystarczy, że zapomnisz o tej drobnej opłacie.

681

Za nie uiszczenie tej opłaty możesz dostać karę w wysokości nawet 681 zł. O jaką płatność chodzi i czy przez epidemię będzie ona odroczona?

Mowa o Abonamencie RTV.  Posiadacze radia czy telewizora mają obowiązek rejestracji odbiornika w dowolnej placówce pocztowej w ciągu 14 dni od kupna sprzętu. Można to też zrobić przez internet: poprzez Centrum Obsługi Finansowej PP SA. Abonament RTV można wpłacać we wszystkich placówkach pocztowych bez ponoszenia dodatkowych opłat. Wpłat można dokonywać również w pozostałych instytucjach finansowych oraz przez Internet. Za kontrolę płatników odpowiedzialni są pracownicy poczty polskiej. A brak uiszczenia opłaty może wiązać się z karą w wysokości 681 zł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jesteś kierowcą?! Szykuje się REWOLUCJA w przepisach! Już niedługo…

Abonament RTV podczas pandemii. 

Są jednak także i dobre wieści. AbonamentRTV należy do jednej z tych opłat, której nie trzeba uiszczać w trakcie panującej aktualnie pandemii koronawirusa. Przygotowana przez rząd tarcza antykryzysowa zakłada odroczenie lub zwolnienie z różnych płatności dla określonych grup, między innymi abonamentu.

 

Kto jest zwolniony z obowiązku zapłaty abonamentu RTV podczas pandemii?

W projekcie ustawy poinformowano, że z obowiązku zapłaty zwolnieni są usługodawcy z branży gastronomicznej, hotelarskiej czy fryzjerskiej. Czyli tam gdzie przedmiotem jest korzystanie z utworów lub przedmiotów praw pokrewnych, a opłaty te nie są określane jako wprost zależne od faktycznego przychodu lub dochodu tego przedsiębiorcy za świadczenie przez niego usług w danym okresie. Dodatkowo zakłada się, że w tym specyficznym okresie przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłat abonamentowych za każdy radioodbiornik czy telewizor w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej.

 

W załączonej do projektu ustawy ocenie skutków regulacji nie podano, ile firm może skorzystać ze zwolnienia z opłaty. Aktualnie abonament RTV wynosi 7 zł za odbiornik radiofoniczny lub 22,70 zł za telewizyjny i radiofoniczny. W Polsce abonament RTV płaci niecałe 8 mln gospodarstw domowych.

 

Jakie warunki należy spełnić aby być zwolnionym z opłaty?

Aby być zwolnionym z opłaty należy regularnie płacić abonament. Jak podaje “Fakt”, aktualnie 300 tys. przedsiębiorstw i instytucji opłaca abonament RTV.

 

 

fot. pixabay

 

 

 Komentarze