Możesz mieć BEZPŁATNY dowóz na szczepienia! Wystarczy tylko…

Można uzyskać bezpłatny transport na szczepienia! Jak to zrobić? Komu przysługuje?

W związku z realizacją szczepień na koronawirusa jednostki samorządu terytorialnego gwarantują dowóz na szczepienia osób niepełnosprawnych, ale także ich opiekunów i osób, które potrzebują szczególnego wsparcia, a nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności.

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk ogłosiła WSPANIAŁĄ wiadomość! Posypały się gratulacje!

Właśnie pojawiło się oświadczenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który przedstawił swoje stanowisko w sprawie dowozu na szczepienia.

– W związku ze stanem wyższej konieczności wynikającym ze stanu pandemii i z przepisów ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, a także realizacją narodowego programu szczepień, PFRON nie będzie wnosił zastrzeżeń co do wykorzystania środków transportu do przewozu osób niepełnosprawnych w przypadku ich użycia do dowozu innych szczególnie potrzebujących wsparcia osób (nieposiadających orzeczenia o niepełnosprawności) do punktów szczepień – podano.

Fot. Pixabay

Ponadto pilnie wprowadzane są zmiany w zasadach programu Rady Nadzorczej PFRON, aby wesprzeć jednostki samorządu terytorialnego w transporcie ludzi na szczepienia.

Skontaktujmy się więc ze swoim urzędem miasta lub gminy i przedstawmy sytuację. Naszym seniorom może przysługiwać darmowy transport.

Informacji udzielają urzędnicy we właściwych jednostkach samorządu terytorialnego.

Obecnie trwają szczepienia osób powyżej 80. roku życia.

Zobacz także: Co dalej ze „Światem według Kiepskich”? Znamy odpowiedź!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze