Możesz zapłacić MNIEJ za Coca-Colę! Jak to możliwe?

Podatek cukrowy spowodował, że ceny napojów wzrosły. Okazuje się jednak, że za popularną colę można zapłacić o wiele mniej! Jak to zrobić?

Najnowszy pomysł producentów to sprzedawanie napojów jako… środków odrdzewiających!

Zobacz także: GENIALNY patent na odporność! Wystarczy codziennie…

Podatek cukrowy to zagrożenie nie tylko dla konsumentów, ale też producentów. Klienci nie chcą płacić za napoje 40 procent więcej. Producenci obawiają się dalszego spadku sprzedaży i zysków, które nastąpiły po nastaniu pandemii.

Z powodu nowego podatku już podniesiono ceny piwa i wody. Producenci stosują rożne triki, żeby zachować klientów, np. wprowadzają napoje w mniejszych butelkach. Najnowszy pomysł to sprowadzanie coli z zagranicy jako… środka odrdzewiającego!

Fot. Pixabay

Skąd podatek cukrowy?

Chodzić ma o nasze zdrowie, bo spożywamy za dużo słodkich rzeczy. Podatek to 50 groszy za litr napoju z cukrem. Sprzedawcy i klienci poradzili sobie jednak z nową daniną. Coca-Cola i inne napoje, w tym Pepsi zaczęły być już sprowadzane z Czech jako środki odrdzewiające.

Udowodniono bowiem, że takie napoje są skuteczne w walce z tlenkiem żelaza. Dzięki temu sprytnemu wybiegowi cena za butelkę spada nawet o 2 zł!

Nie dziwi więc, że taki sposób na sprzedaż coli będzie coraz częstszy. Kupimy ją więc nie w dziale z napojami, ale w dziale chemicznym. Smakować jednak będzie tak samo…

Zobacz także: Edyta Herbuś przekazała fanom RADOSNĄ NOWINĘ! „Nareszcie…”

Źródło: Radio Zet

Fot. PixabayKomentarze