Na Bałtyku powstaną OGROMNE… Za wszystkim stoją państwowe spółki!

Na Bałtyku powstaną ogromne… Za wszystkim stoją państwowe spółki! To potężne inwestycje!

Prezes UOKiK zgodził się na budowę farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Zbudują je Polska Grupa Energetyczna i PKN Orlen. Będą to bardzo duże inwestycje, kluczowe z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa energetycznego.

– Wykorzystanie polskiego obszaru morskiego do produkcji energii jest niezwykle istotne z punktu widzenia interesów polskich konsumentów i przedsiębiorców, a także ochrony środowiska. Wydałem dwie zgody na tego typu inwestycje z udziałem spółek skarbu państwa. Naszym zadaniem było zbadanie czy planowane transakcje mogą doprowadzić do ograniczenia konkurencji. Przeprowadzone postępowania wykluczyły taką możliwość – powiedział Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny.

Zobacz także: Polacy MASOWO łamią przepisy! Są NAJNOWSZE dane!

Fot. Pixabay

Chodzi o utworzenie spółki joint venture przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) oraz Ørsted Wind Power. Druga koncentracja to wspólna spółka PKN Orlen oraz NP Baltic Wind.

Transakcje trzeba zgłaszać do urzędu antymonopolowego, jeżeli uczestniczą w niej firmy, mające łączny obrót w roku poprzedzającym ponad miliard euro na świecie lub 50 mln euro w kraju.

Jakie są opinie Polaków?

Tylko zielona energia!

Brawo!

PiS coś kombinuje…

Zlikwidować kopalnie. To tylko zanieczyszczenia.

Brawo PiS!

Ja mam fotowolatikę i sobie chwalę.

Zobacz także: Polacy MASOWO łamią przepisy! Są NAJNOWSZE dane!

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiK

Komentarze