Zmarłe gwiazdy wystąpią na festiwalu w Opolu. Makabryczny pomysł organizatorów!

Tegoroczny 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu będzie wyjątkowy. Pojawią się na nim zmarli artyści! Wszystko dzięki nowej technologii.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 4 września w TVP1 galą zapowiadającą program festiwalu „Opole na start”, a zakończy się w poniedziałek, 7 września koncertem „Scena alternatywna” w TVP Kultura.

Program 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zostanie przedstawiony podczas gali otwarcia z udziałem wszystkich prowadzących koncerty (20:05). O 22.40, po meczu, zobaczymy koncert „Od Opola do Opola”. Usłyszymy największe polskie przeboje. Wystąpią: Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Gromee, Marcin Sójka, Lanberry, sanah, Natalia Zastępa, Bartas Szymoniak, Kamil Bednarek, Weronika Juszczak, Enej, Piotr Cugowski, De Mono, Cleo i Alicja Szemplińska.

 

 

O północy zobaczymy „Debiuty”. To koncert, który od wielu lat wpisany jest do programu KFPP w Opolu. Wystąpią: Adam Stachowiak – „Dotrę na szczyt”, Paweł Mosiołek – „Nie dla czasu”, LIKA – „Błysk”, Nika Grann – „Dzieci kwiaty”, Siostry Szlachta – „Na niby”, Karolina Lizer – „Aksamitnie”, Kamil Czeszel – „Burze” (laureat „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki”), Izabela Zalewska – „Cień nadziei” (zwyciężczyni „Szansy na sukces. Opole 2020”), Tomek Jarosz z zespołem Lachersi – „Twoja szansa” (zwycięzca „Szansy na sukces. Opole 2020”), Palmy – „Stare wieżowce” (zwycięzca konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu).

W sobotę wydarzeniem będzie koncert „Festiwal, Festiwal!!! – Złote Opolskie Przeboje” . Ruszy o 20.05. W trakcie galowego 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu przypomnimy sobie najważniejsze muzyczne wydarzenia, które miały miejsce na deskach opolskiego amfiteatru. Finał koncertu poświęcony będzie Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu.

 – Podczas koncertu przypomnimy także najważniejsze wydarzenia w historii festiwalu, takie jak koncerty: „Zielono mi”, „Nastroje, nas troje”. Dzięki współczesnej technice pozwolimy jeszcze raz zaśpiewać swoje największe przeboje gwiazdom, które odeszły w duetach z współczesnymi wykonawcami. Zobaczymy m.in.: Dawida Kwiatkowskiego w duecie z Andrzejem Zauchą, Natalię Nykiel z Korą, czy Annę Wyszkoni w duecie z Ireną Jarocką.

O godz. 23.15 odbędzie się koncert piosenki literackiej „Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów”. W repertuarze znajdą się zarówno teksty znanych autorów, jak i współczesnych.

Niedziela to koncert „Majewska&Korcz okrągłe 45”, który będzie podsumowaniem wspólnej drogi artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza (20.05), konkurs „Premiery” o główną nagrodę im. Karola Musioła (godz. 20.50), a także koncert „Cisza, jak ta. Muzyka Romualda Lipki” (godz. 22.30), będąca artystycznym hołdem, złożonym przez artystów różnych pokoleń znakomitemu kompozytorowi, pianiście, liderowi grupy Budka Suflera.

W poniedziałek w TVP Kultura odbędzie się „Scena Alternatywna”. Tym razem będzie poświęcona 50-leciu istnienia zespołu SBB (20.00). Druga część Koncertu „Książę Nocy” to hołd złożony Markowi Nowakowskiemu, jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej prozy powojennej.

Zobacz także: Zakochana Racewicz filozofuje w parku. Niełatwo jej dogodzić!

Fot. Pixabay, TVPKomentarze