Na pasterkę przychodzą z KOGUTEM! W tych krajach w WIGILIĘ ozdabiają GROBY i chodzą do PUBÓW!!

Boże Narodzenie to radosny czas i wielowiekowa tradycja. Czy wiesz jak w poszczególnych krajach spędza się Boże Narodzenie?

Nie dla każdej kultury i kraju katolickiego święto to jest spędzane jednakowo.W Każdym jednak takim miejscu powinien to być czas spokoju, dobroci, empatii wobec drugiego człowieka oraz otwartego serca.

 

W Grecji Boże Narodzenie trwa 12 dni. W tym czasie Grecy spotykają się ze znajomymi i rodziną w pubach, restauracjach, a przy tym obdarowywują się prezentami.

 

Tymczasem w Ameryce Południowej w Boliwii w trakcie wigilii Bożego Narodzenia obchodzi się „mszę koguta”. Oznacza to, że niektórzy wierni przynoszą koguty na pasterkę, gdyż wierzą iż właśnie to zwierzę jako pierwsze ogłosiło światu narodzenie Jezusa.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Świąteczna akcja Policji! Zabiorą Ci prawo jazdy nawet jeśli…

 

 

Natomiast dla Czechów wigilia to czas odwiedzania cmentarzy. Tego właśnie tego dnia ozdabiają na cmentarzach groby swoich bliskich. Ozdobami są nie tylko kwiaty, ale także koszyczki ze specjalnymi, bożonarodzeniowymi ciasteczkami.

 

Boże Narodzenie trudno jednak wyobrazić sobie bez choinki, która jest symbolem radości i witalności oraz zwiastuje narodzenie się Jezusa Chrystusa. Do Polski zwyczaj ubierania drzewka na święta przyszedł w XVIII w. z Niemiec. Tam kształtował się od XV wieku.

 

 

 

Źródło:faktowo.pl

Źródło zdjęcia pixabay

 

 Komentarze