Na śniadanie zjadają MYDŁO i KREDĘ. To tylko fragment ich OBRZYDLIWYCH ZACHOWAŃ!

Na śniadanie zjadają MYDŁO i KREDĘ. To tylko fragment ich OBRZYDLIWYCH ZACHOWAŃ!

Mają nadzwyczajny apetyt, który rozwija się nieprawidłowo. Potrafią zjeść dosłownie wszystko!

Ci ludzie trafiają do klinik, ponieważ cierpią na zaburzenia odżywiania, a przypadłość jaka ich dotknęła nazywana jest „zespołem pica”.

 

Zespół pica, określany jest jako chęć zjadania dosłownie wszystkiego, bez względu na kształt, konsystencję oraz smak. Jest to nadzwyczajny apetyty na rzeczy, które nie są przeznaczone do jedzenia.

Pacjenci mogą mogą zjadać liście, ołówki, kory drzew, kamienie, włosy. Do odmian tej choroby należy także spożywanie lodu, jedzenie brudu, ziemi i gliny. Niepohamowana konsumpcja może dotyczyć także apetytu na szkło oraz jedzenia wypalonych zapałek, a nawet własnego kału.

 

Zaburzenie pica często występuje u osób z problemami psychicznymi m.in. na tle schizofrenii czy zaburzeń impulsywno-kompulsywnych. Jest to uwarunkowane podłożem somatycznym.

 

ZOBACZ TEŻ:Udusiła synka i zakopała na podwórku. Po wszystkim zrobiła COŚ NIEWYOBRAŻALNEGO

 

Ta choroba niewątpliwie wymaga leczenia i nikt nie powinien zostać z tym sam. Zjadanie niebezpiecznych przedmiotów może doprowadzić do powolnego wyniszczania organizmu, a w konsekwencji do śmierci. Leczenie powinno opierać się ze strony lekarza psychiatry oraz gastroenterologa.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze