Na swoim PODWÓRKU praktykuj tę czynność! TWÓJ ORGANIZM CI ZA TO PODZIĘKUJE!

Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających zdrowotne korzyści słynące z praktykowania tej czynności.

Według badań przeprowadzonych w 2018 roku od 63 do 72% ludzi nie nosi odpowiednio dobranych do swoich stóp butów.

 

Już nasi przodkowe praktykowali chodzenie boso i cieszyli się z tego niesamowitymi korzyściami zdrowotnymi. Zobacz, jak chodzenie boso wpływa na twój organizm:

 

1.Wpływa na stabilizację i siłę mięśni. Według dr Bruce’a Pinkera, chirurga stóp, wiele nieodpowiednio dobranych butów może upośledzić pewne grupy mięśniowe stóp ze względu na to, że przestają być one używane.

 

2.Poprawia świadomość ciała. Jest to istotne szczególnie dla dzieci. Maluchy, które chodzą boso usyzkują lepsze informacje sensoryczne, które są przekazywane ze stóp do mózgu.

 

3.Redukuje powstawanie haluksów. W celu uniknięcia powstawania haluksów, zaleca się chodzenie boso, ponieważ palce oraz stopy znajdują się wtedy w swoim naturalnym ułożeniu, a mięśnie są wzmocnione.

 

4.Lepszy sen. Chodząc boso po ziemi doświadczamy lepszego uziemienia co wpływa na jakość i poprawę snu.

 

5.Przypływ energii życiowej. Chodzenie boso relaksuje, odpręża i wycisza umysł.

 

6.Redukuje stres. Uczestnicy badania, którzy mieli za zadanie chodzić boso po ziemi stwierdzili, że ich poziom stresu został znacznie zmniejszony lub nawet całkowicie zniknął.

 

7.Poprawa kondycji pleców, kolan, bioder oraz kręgosłupa. Chodzenie boso jest lepsze dla naszej stabilizacji i kondycji pleców niż chodzenie w miękkich, wysokich butach.

 

8.Redukuje ból i stany zapalne. Uziemienie ciała może zmniejszyć ból i stany zapalne.

 

9.Wzmacnia układ odpornościowy. Osoby, które były uziemione podczas ćwiczeń, potrzebowały mniej czasu na regenerację niż ci, którzy ćwiczyli w normalnych warunkach.

 

ZOBACZ TEŻ:ZAKUPY, A KORONAWIRUS! Mikrobiolog zdecydowanie ODRADZA….

 

 

Źródło:5miutdlazdrowia/pixabayKomentarze