Nad Polskę nadciągają PERŁOWE chmury i będzie MINUS 80 stopni!

W najbliższych dniach do Polski dotrze wir polarny, który sprawi, że pojawią się perłowe chmury!

Wir polarny, który w najbliższych dniach dotrze nad Polskę sprawi, że kilkadziesiąt kilometrów nad ziemią pojawi się coś niesamowitego! Jak podaje portal twojapogoda.pl, na niebie zaobserwujemy niezwykle efektowne zjawisko. 

 

Jak prognozuje IMGW, w weekend temperatura maksymalna wynosić będzie od 3 do 8 stopni Celsjusza w sobotę i od 1 do 5 stopni Celsjusza w niedzielę. Tymczasem powyżej 15-20 kilometrów nad ziemią, temperatury w najbliższych dniach będą spadać nawet do minus 80 stopni. Jak informuje portal twojapogoda.pl, nad Polską utworzy się miniaturowa dziura ozonowa, która zaowocuje niezwykłym zjawiskiem, a mianowicie chmurami perłowymi.

 

ZOBACZ TEŻ:Nowe OBOWIĄZKI dla kierowców! Od dziś wchodzi „JAZDA NA SUWAK”

 

Polarne chmury stratosferyczne, tzw. obłoki perłowe, odbijają promienie słoneczne spod horyzontu w stronę powierzchni ziemi, co powoduje ich jasne świecenie przed i po zachodzie słońca. Są najlepiej widoczne, gdy Słońce znajduje się od 1 do 6 stopni poniżej horyzontu.

Obłoki perłowe najczęściej można zaobserwować na dalekiej północy Skandynawii, na Alasce, na północy Kanady i Syberii oraz Antarktydzie. 

 

 

Źródło:radiozetwiadomości/pixabayKomentarze