Nagi Protest we Wrocławiu. Zobacz zdjęcia!

Organizacja Extinction Rebellion (Bunt wymierania) zorganizowała Nagi Protest we Wrocławiu.

Nagi Protest odbył się w tzw. Czarny Piątek, a data była nieprzypadkowa. Czarny Piątek to tradycja wywodząca się z USA. Jest to pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia i oznacza początek sezonu zakupowego na Boże Narodzenie. Z tej okazji w Stanach Zjednoczonych sklepy oferowały różne zniżki i rabaty. Obecnie zwyczaj ten jest propagowany niemal na całym świecie, bo ma na celu zwiększenie konsumpcji.

 

Czym jest Extinction Rebellion? Na Twitterze ma następujący opis:

 

Nieposłuszeństwo obywatelskie w celu powstrzymania masowego wymierania oraz zmniejszenia ryzyka załamania społeczeństwa w efekcie kryzysu klimatycznego.

 

Z kolei na stronie internetowej ruchu czytamy:

 

Za pomocą aktów obywatelskiego nieposłuszeństwa i pokojowych działań wymierzonych w rządy przekonuje je do podejmowania sprawiedliwych kroków w kierunku zatrzymania klimatycznej i ekologicznej sytuacji alarmowej.

 

Tym razem Extinction Rebellion postanowiło zaprotestować przeciwko konsumpcjonizmowi, który wpływa na degradację środowiska. Wrocławski protest odbył się w sklepie H&M. Nie podano informacji, czy organizatorzy mieli zgodę sieci, wygląda jednak na to, że tak było.

 

Na wystawie salonu stanęli niemal nadzy ludzie. Intymne części ciała zasłonięte były kartkami z napisami:

 

Nie wspieram wyzysku

Konsumpcjonizm nas zabije

Nie opłacam katastrofy

Wolę być naga

 

>>>„Oczy Diabła” Patryk Vega pokazał przerażający zwiastun filmu. Zobacz!

 

Na Twitterze pod zdjęciami napisano:

 

We wrocławskim sklepie sieci H&M przy ulicy Świdnickiej aktywistki i aktywiści Extinction Rebellion (XR) protestowali przeciwko przemysłowi odzieżowemu.

 

Sklep został zamknięty dla klientów, a obsługa zasłoniła witryny prześcieradłem i kocem termicznym. Protestujący pozostali przyklejeni do witryn do godziny 15:00 i samodzielnie się odkleili.

 

Rzeczywistą ceną, jaką płacimy za zyski wielkich koncernów jest kryzys klimatyczny, postępująca degradacja środowiska i łamanie praw człowieka, w tym głównie kobiet i dzieci, w krajach Globalnego Południa.

 

Głównym problemem, na który zwracają uwagę aktywistki i aktywiści ruchu XR jest postępująca katastrofa klimatyczna i ekologiczna.

 

Nagi Protest we Wrocławiu jest kolejnym z oryginalnych form protestowania w Polsce. Ostatnio mieliśmy już aktorkę pokazującą piersi na Strajku Kobiet (zobacz tutaj), czy panią, która przykleiła się do bramy (zobacz tutaj). Ciekawe, co będzie dalej…?

 

>>>Polskie gwiazdy nago! Zobacz ranking TOP 10!

 

nagi protest w H&M – https://twitter.com/wro_xr/
aktywiści przykleili się do szyb – https://twitter.com/wro_xr/
„wolę być nagi” – https://twitter.com/wro_xr/


Komentarze