Nagranie pasażera samolotu mrozi krew w żyłach! Tuż po starcie odpadło (…)!

Do bardzo groźnego incydentu doszło chwilę po starcie samolotu Air Canada. Maszyna miała lecieć z Montrealu do Seguenay w stanie Quebec, jednak ze względu na poważną usterkę pilot został zmuszony zawrócić na lotnisko. Tuż po starcie odpadło jedno z kół, co uwiecznił jeden z pasażerów nagrywający akurat filmik telefonem.

Niepokojąca awaria miała miejsce w ubiegły piątek na lotnisku w Montrealu. Tuż po starcie odpadło jedno z kół samolotu, który miał dotrzeć do miejscowości Saguenay. Niestety ze względu na problemy techniczne pilot został zmuszony zawrócić maszynę, ponieważ nie chciał narażać życia żadnego z 49  pasażerów. Według oświadczenia wydanego przez przewoźnika odpadło jedno z dwóch kół na lewym podwoziu. Do usterki doszło kilka metrów nad ziemią. Groźnie wyglądający incydent został nagrany przez jednego z podróżujących.

 

 

ZOBACZ:Nie pozwolono mu wejść do samolotu! Wszystko przez przedmiot, który trzymał w ustach!

 

 

Przedstawiciele linii lotniczych Air Canada przyznali, że pilot zachował się wzorcowo. Zanim posadził samolot na lotnisku wykonał kilka okrążeń w trakcie, których zrzucił zbędne paliwo. Później bezpiecznie osadził maszynę na płycie lotniska w Montrealu. Na pasażerów czekały już tam ekipy ratunkowe jednak ich pomoc była zbędna, ponieważ pilot bardzo bezpiecznie wykonał procedurę awaryjnego lądowania. Póki co nie wiadomo co doprowadziło do usterki.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Pasażerowie wyrzuceni z samolotu! Wszystko przez ich…

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 Komentarze