piramida, odkrycie, egipt, znalezisko, archeologia, giza

Najciemniej pod latarnią: w pobliżu Wielkiej Piramidy w Gizie dokonano NIESAMOWITEGO ODKRYCIA! [FOTO&VIDEO]

Wydawałoby się, że okolice piramid w Gizie są już nauce doskonale znane i nie mogą nas niczym zaskoczyć. Tymczasem ostatnie odkrycie archeologów zdaje się zadawać kłam tej tezie. Oto w piaskach równiny Giza natrafiono na wspaniałe znalezisko!

 

Archeolodzy odkopali wspaniale zachowany grobowiec kapłanki Hetpet. Liczy on sobie najprawdopodobniej niemal 4400 lat i powstał w czasie panowania piątej dynastii. Jest ozdobiony pięknymi malowidłami, które przedstawiają kapłankę, np. pomagającą kobietom w porodach.

 

 

O odkryciu poinformowało egipskie ministerstwo ds. zabytków starożytności. Hetpet była bardzo wpływową osobą, która utrzymywała kontakty z dworem faraona. Malowidła przedstawiają ją także m.in. w scenach łowieckich, związanych z rybołówstwem, czy jak przyjmuje dary od swoich dzieci.

 

 

Jak widać, starożytny Egipt wciąż ma wiele tajemnic, które czekają na odkrycie. Co ważne, nawet w miejscach dobrze znanych można natrafić na intrygujące znaleziska. Jak pokazują niektóre analizy, nawet same Piramidy mogą kryć jeszcze sporo sekretów.

 

Komentarze