Najlepsze, a przy tym tanie maści na wypryski! Kosztują grosze!

Najlepsze, a przy tym tanie maści na wypryski z apteki. Kosztują grosze! Okazuje się, że to właśnie one są najczęściej wybierane spośród innych produktów aptecznych. 

 

 

Najlepsze, a przy tym tanie maści na wypryski z apteki. 

MAŚĆ ICHTIOLOWA

Ta maść to prawdziwy must have! Produkt, który powinien znaleźć się w apteczce każdego Polaka. Świetnie radzi sobie z wypryskami i ropnymi krostkami. Jej głównym składnikiem jest Sulfobituminian amonowy, wiązek stosowany w ropnych zapalnych stanach skóry, owrzodzeniach, czyrakach, trądziku. Maść ma działanie: przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, ściągające, Ichtiol działa również przeciwobrzękowo oraz miejscowo rozgrzewająco.

Ma bardzo nieprzyjemny zapach, jednak jej działanie jest naprawdę rewelacyjne. Maść ichtiolowa kosztuje grosze. W aptece zapłacicie za nią maksymalnie 3 złote! 

Musisz wiedzieć: maści ichtiolowej nie należy nakładać na otwarte rany!

MAŚĆ NAGIETKOWA

Maść nagietkowa łagodzi zmiany trądzikowe i przyśpiesza ich gojenie. Polecana jest do leczenia stanów zapalnych skóry, wyprysków i zadrapań. Co ciekawe, może być stosowana również w przypadku odmrożeń czy oparzeń słonecznych. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, przyspiesza proces gojenia się ran. Jej cena to około 5 złotych. 

 

 

 

MAŚĆ CYNKOWA

Działa osuszająco, przeciwzapalnie i ochronnie. Może być także wykorzystywana w leczeniu delikatnych otarć i zadrapań, odparzeń u niemowląt. Jeśli dostrzeżesz na swojej skórze krostki, koniecznie posmaruj je maścią cynkową, zanim położysz się spać. Głównym składnikiem maści jest tlenek cynku. Idealnie sprawdzi się do leczenia trądziku na skórze. Maść sprawi, że wypryski będą mniej widoczne. Za tę maść zapłacicie około 3 złote. 
Źródło: DOZ, APTELINE

Zobacz również: Siostra Michała Szpaka jest We Włoszech! Niestety…

 Komentarze