Najnowszy SONDAŻ! Koniec rządów PiS?

Najnowszy sondaż poparcia! To koniec władzy Prawa i Sprawiedliwości?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, to PiS wraz z Porozumieniem i Koalicją Polską uzyskałby w nich 31 proc. poparcia. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem zaledwie 18 proc. poparcia. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 15 proc. – wynika z sondażu Kantar.

W badaniu zapytani także respondentów, czy wzięliby udział w wyborach parlamentarnych, jeśli te odbyłyby się po zakończeniu pandemii koronawirusa.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 69 proc. Polaków. Z kolei 32 proc. z nich zdecydowanie poszłaby na wybory a 37 proc. „raczej planuje uczestniczyć w wyborach.„

20 proc. nie planuje pójść na wybory – z czego 11 proc. „raczej nie pójdzie zagłosować, a 9 proc. „zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach.”

Aż 11 proc. Polaków nie jest zdecydowana, czy odda głos. Wśród osób deklarujących gotowość udziału w wyborach największym poparciem cieszy się PiS z wynikiem 31 proc. Daleko za partią rządząca plasuje się KO notując zaledwie 18 proc. poparcie. Trzecie miejsce przypadło Ruchowi Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 15 proc.

Kolejne miejsca zajęły : Lewica – 7 proc. I Konfederacja z poparciem na poziomie 6 proc. Progu wyborczego nie przekroczyły PSL-Koalicja Polska – 4 proc. poparcia a także ugrupowanie Kukiz’15 – 2 proc. Komentarze