Największe hity Zenka Martyniuka TO PLAGIAT? Król DISCO POLO powinien się wstydzić!

Zenon Martyniuk wspólnie z z Mariuszem Anikiejem pod koniec lat 90-tych założył zespół Akcent. Formacja odniosła ogromny sukces i wypromowała utwory, które do dziś cieszą się ogromną sympatią słuchaczy.

Ogromną popularność przyniosły zespołowi następujące utwory: „Życie to są chwile”, „Dziewczyna z klubu disco”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przez twe oczy zielone”, czy „Wierzę w miłość”. 

Czy hity, które wypromowała formacja Akcent są w stu procentach materiałem autorskim? Okazuje się, że nie do końca. Twróca programu „Gdzieś to już słyszałem” postanowił przeprowadzić dochodzenie na temat kawałków, które wykonuje król disco polo Zenon Martyniuk.

W 87. odcinku programu „Gdzieś to już słyszałem” prezenter Jacek Tomkowicz postanowił wziąć pod lupę największe zespołu Akcent. Czy król disco polo to również… król coverów? Sami posłuchajcie!

Znany wszystkim utwór „Królowa nocy” – hit wypromowany przez Akcent, to w rzeczywistości kawałek zespołu Mefis. Oryginał powstał w 1989 roku. Cover Martyniuka ujrzał światło dzienne w 1998 roku, dziewięć lat później!

Okazuje się, że również utwór Akcentu pt. „Mała Figlarka” nie jest materiałem autorskim. Twórcą oryginału opowiadającym o moskiewskich ulicach jest Александр Яковлев , utwór nosi zaś nazwę И я покину суету московских улиц. Kawałek powstał w 1990 roku. Utwór Akcentu… w 1994 roku!

Musicie to usłyszeć! Utwory są identyczne!

 

Źródło: Gdzieś to już słyszałem

Źródło zdjęcia: Youtube

 Komentarze