Napastnik otworzył ogień w centrum handlowym! Wziął 30 ZAKŁADNIKÓW! (VIDEO)

Wielu ludzi wybiera się do centrum handlowego na zakupy, aby odpocząć, zrelaksować się i spędzić przyjemnie czas. Nikt się jednak nie spodziewa takich brutalnych zdarzeń.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w stolicy Filipin, Manili. Sprawcą ataku był były ochroniarz centrum handlowego, który niedawno stracił pracę. Otworzył ogień i postrzelił jedną osobę – ochroniarza placówki. Mężczyzna na szczęście szybko trafił do szpitala i jest w stabilnym stanie.

 

Napastnik uzbrojony w pistolet wziął ponadto 30 zakładników. Policja zidentyfikowała go jako Archiego Paray’a. Pozostałe osoby ewakuowano z centrum handlowego i otoczono budynek. Funkcjonariusze negocjują z mężczyzną, który twierdzi, że oprócz pistoletu wziął ze sobą granat. Były ochroniarz narzekał na nierówne traktowanie w pracy i chciał rozmawiać o tym ze współpracownikami i dziennikarzami.

 

Czuje się źle, ponieważ został zwolniony z pracy jako strażnik. Próbował przekonać innych ochroniarzy, aby do niego dołączyli, ale nikt tego nie zrobił

 

– powiedział burmistrz dzielnicy San Juan, Francis Zamora.

 

Policja już zaapelowała do mieszkańców stolicy Filipin, aby nie podchodzili w pobliże centrum handlowego. O wynikach negocjacji funkcjonariusze będą informować na bieżąco.

 

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjska odpowiedź na DISNEYLAND! Władimir PUTIN otworzył…

 

Źródło: wp.pl / foto screen Twitter.com CNN Philippines



Komentarze