Napoje gazowane uzależniają i niszczą nasze zdrowie! Lekarze biją na alarm.

Napoje gazowane to ulubiona alternatywa dla zwykłej wody dla milionów osób na świecie. Niestety ze względu na dużą ilość cukru stanowią one ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia, a co gorsza uzależniają. Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie dnia bez wypicia szklanki coca coli czy ulubionej oranżady.

Lekarze i naukowcy nie mają wątpliwości i biją na alarm. Napoje gazowane poważnie przyczyniają się do powstawania wielu niebezpiecznych chorób i nie są dobre dla naszego zdrowia. Gazowany napój to nic innego jak połączenie przefiltrowanej wody, dwutlenku węgla i masy substancji słodzących. To własnie one sprawiają, że wiele osób nie wyobraża sobie, że nie mogłoby się ich napić. Niestety nadmierne spożywanie oranżady czy coli niesie ze sobą zgubne konsekwencje  i wiele skutków ubocznych. Przede wszystkim mają negatywny wpływ na układ nerwowy człowieka i serce. Ma to związek z kofeiną, którą zawierają w nadmiernej ilości. Jej nadmierne spożycie doprowadza do uzależnienia, arytmii serca, stanów lękowych, a nawet bezsenności.  

ZOBACZ:Dziś wieczorem pełnia „truskawkowego Księżyca”! O tej godzinie zaobserwujesz niesamowite zjawisko!

 

Należy również pamiętać, że słodkie napoje gazowane są rakotwórcze. W tym miejscu osobom zmagającym się z uzależnieniem powinna zapalić się czerwona lampka alarmowa. Napoje te zawierają wiele barwników i substancji konserwujących, które prowadzą do groźnych chorób nerek. Wiele z tych chemicznych substancji z czasem odkłada się w naszym organizmie i doprowadza do rozwoju komórek nowotworowych. Kolejną groźną konsekwencją dla osób uzależnionych od słodkich oranżad jest fakt, że napoje te utrudniają trawienie i wywołują refleks. Jest to spowodowane dużej ilości dwutlenku węgla, który zwiększa kwasowość soków żołądkowych doprowadzając do groźnego refluksu żołądkowego. Do innych skutków ubocznych częstego picia kolorowych napojów zawierających gaz należą niszczenie szkliwa i powstawanie próchnicy zębów. Doprowadza do tego zawarty w nich cukier. Częste spożywanie coca coli i napojów podobnych powoduje również nadwagę i jest pierwszym krokiem do wystąpienia cukrzycy. Wszystko przez to, że zawierają w sobie dużo cukrów i są bardzo kaloryczne. 

 

 

 Komentarze