Nareszcie będą kary za „polskie obozy śmierci”

W najbliższy poniedziałek Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało przedstawienie projektu ustawy obligującego do nałożenia kary za nieprawdziwe sformułowania o wojennych obozach pracy/śmierci znajdujących się na terenie Polski.

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości zapowiada: „Będziemy chcieli zaprezentować kilka rozwiązań, które w naszej ocenie pomogą Polsce, ale również organizacjom pozarządowym lepiej walczyć o dobre imię. Chyba już zbyt długo Polska jest obrażana i oskarżana o współudział w Holokauście”.

Informacyjna Agencja Radiowa ustaliła w rozmowie z wiceministrem sprawiedliwości, że projekt będzie przewidywał możliwość karania na drodze cywilnej i karnej za sformułowania przekłamujące rzeczywistość historyczną. W myśl tego projektu możliwość karania otrzymają również organizacje pozarządowe, które mają w celach statutowych zapisaną ochronę dobrego mienia narodu polskiego.

Partie polityczne w Polsce sa zgodne co do tego, ze należy karać za opinie krzywdzące i nieprawdziwe. Zwrot „polskie obozy śmierci” bywa używany w zachodniej prasie nader często. Do tej pory o przywrócenie dobrego mienia Polsce walczyły pojedyncze osoby często z wielkimi koncernami medialnymi. Teraz sytuacja musi się zmienić- komentuje Jarosław Sellin z PiS.

PW

Źródło: www.polskieradio.plKomentarze