Narodowa kwarantanna nieunikniona? Liczby nie kłamią

W środę podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił, iż jeśli w Polsce zostanie przekroczona dana liczba zakażeń to wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. By tak się stało starczy, aby dzienny przyrost zakażeń zaczął oscylować w granicach 26 – 28 tysięcy.

 

Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji stwierdził, że narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona, gdy średnia liczba z 7 dni przekroczy 70-75 nowych przypadków koronawirusa na 100 tysięcy przypadków. Przy przeliczeniu tych proporcji na liczbę wszystkich mieszkańców w Polsce jasno wywnioskować można, że granica tutaj jest 26-28 tysięcy nowych zakażeń dziennie.

 

Warto zaznaczyć, że już w środę raport ministerstwa zdrowia odnotował ponad 24 tysięcy nowych zachorowań. Wobec tego Polska mocno się zbliżyła do tej granicy. Pewne jest w zasadzie, że zbliży się ona jeszcze bardziej, a i ją przekroczy.

 

W ostatnich raportach wciąż nieodnotowywane były konsekwencje masowych protestów jakie były w naszym kraju, gdyż minął od nich zbyt krótki czas. Dopiero w najbliższym czasie okaże się ile nowych zakażeń pojawi się w wyniku demonstracji.

 

Poza tym rząd podjął nie tak dawno temu decyzje, która jeszcze bardziej zwiększy oficjalną ilość odnotowywanych zakażeń. Od 5 listopada wejdą w życie przepisy, które nieuwzględniane do tej pory wyniki testów przeprowadzanych prywatnie będą dołączać do publikowanych codziennie przez Ministerstwo Zdrowia

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)

Komentarze