Występ się nie podobał? Kukulska ripostuje: nie każcie mi nosić wąsów!

Natalia Kukulska wystąpiła na niedzielnym koncercie po święconym zmarłemu 5 kwietnia 2021 r. Krzysztofowi Krawczykowi.

Koncert nosił tytuł „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz – The Best of Krzysztof Krawczyk” i wystąpiła na nim plejada gwiazd. Niestety widzowie spodziewali się dokładnego odwzorowania stylu Krawczyka. Tymczasem wielu wykonawców postawiło na własną interpretację i aranżację.

 

https://www.instagram.com/natalia.kukulska/

 

Najpierw dostało się Edycie Górniak, której zarzucono, że „zmasakrowała” piosenkę „Trudno tak” [nagranie tutaj]. Podobnie wykonanie Natalii Kukulskiej wiele osób uznało za „przekombinowane”.

 

Tymczasem Natalia Kukulska śpiewała piosenkę, z którą wiąże się osobista historia wokalistki. Otóż utwór „To, co dał nam świat” Jarosław Kukulski napisał dla Krzysztofa Krawczyka, jednak tworząc piosenkę myślał o swojej żonie. Gdy Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej, tekst utworu nabrał szczególnego znaczenia.

 

Nie powinno więc nikogo dziwić, że Natalia ma nieco inne podejście do tej piosenki. Nie odpowiadała jej skoczna stylistyka i zmieniła aranż na bardziej melancholijny.

Na krytykę swojego wykonania odpowiedziała w obszernym wpisie na Instargramie:

 

Z pełną odpowiedzialnością, zakładając, że mój wybór będzie dla pewnej grupy odbiorców kontrowersyjny, poprosiłam wspaniałego Tomka Szymusia o filmową, melancholijną aranżację utworu “To co dał nam świat” bo oryginalna odsłona tej kompozycji przywołująca greckie czy romskie skojarzenia jest na skrajnym biegunie moich upodobań i estetyki. Doceniam, że organizatorzy uszanowali moje podejście, które dało nam wolność artystyczną. Tak to czuję, tak to widzę. Dla mnie ten utwór został odczarowany.

– wyjaśnia.

 

Na koniec zażartowała:

 

Oryginalne wykonania Krzysztofa Krawczyka na szczęście nie zginęły a mi nie każcie nosić wąsów 😉

 

Jak to jednak zwykle bywa, poza słowami krytycznymi, były też osoby które doceniły nową wersję piosenki „To, co dał nam świat” w wykonaniu Natalii Kukulskiej. A jak Wam się podoba?

 

Zobacz też: To z miłości do sąsiadów! Naga Żebrowska pokazała się w oknie!

 

 

 

Komentarze