NATURALNE ANTYBIOTYKI! Najskuteczniejszy jest…

Przedstawiamy naturalne antybiotyki, które ze względu na swoje bogate właściwości zdrowotne stanowią swoistą ochronę przed infekcjami! Codziennie dodawaj je do swojego jadłospisu, a twój organizm będzie ci wdzięczny.

Powszechnie wiadomo, że naturalnym antybiotykiem i ochronę przed infekcjami jest m.in czosnek. Ale czy naprawdę chcesz go jeść? Wszyscy wiemy, że zjedzenie ząbka czosnku może stanowić swoiste wyzwanie! Sięgnijmy więc po mniej „inwazyjne sposoby” na poskromienie infekcji czy istniejącego już przeziębienia. Poznaj 3 naturalne antybiotyki oraz ich właściwości!

 

Należą do nich:

-żurawina (ma silne działanie antybakteryjne i grzybobójcze). Jest pomocna w leczeniu  zakażeń układu moczowego i innych infekcji spowodowanych przez bakterie e-coli. Żurawina chroni przed próchnicą i chorobami dziąseł.

-imbir (posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe, odkażające i przeciwzapalne). Zwalcza m.in. salmonellę, listerię i campylobacter. Imbir jest skutecznie pomocny przy zatruciach, zapaleniu żołądka czy jelit.

– chrzan. Działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybicznie i wykrztuśnie. Jest pomocny  w leczeniu górnych dróg oddechowych i kaszlu.

 

Echinacea to inaczej jeżówka purpurowa. Ma ona działanie przeciwbakteryjne. Na jej bazie przygotowuje się przetwory, które wpływają na podniesienie naturalnej odporności organizmu. Mają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, zwalczają wirusy i grzyby. Echinacea w swoim składzie ma wiele substancji leczniczych. Najsilniejsze naturalne działanie immunostymulujące wykazują obecne w niej polisacharydy, a także izobutyloamidy.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Pijesz w ten sposób HERBATĘ? Popełniasz ogromny BŁĄD!

 

Ponadto działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe ma kora drzewa lapacho. W celach leczniczych spożywa się napar z suszonej kory tego drzewa. Uwaga! Kora drzewa lapacho niewskazana jest dla kobiet w ciąży i podczas okresu karmienia, a także dla małych dzieci i osób, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe.

 

 

Źródło:wpparenting/Instagram

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze