Naukowcy blisko leku na KORONAWIRUSA! Dokonali PRZEŁOMOWEGO odkrycia

Około dwóch tygodni temu we Włoszech pojawił się pierwszy przełom w sprawie. Teraz naukowcy dokonali kolejnego wielkiego odkrycia, które może przybliżyć ich do szczepionki. 

Koronawirus zabija codziennie coraz więcej osób. Szczepionka jeszcze nie jest dostępna, a naukowcy prognozują, że będzie w sprzedaży dopiero pod koniec roku. Trzeba zatem szukać innych sposobów na ustrzeżenie się choroby. Między innymi należy dbać o higienę przy przygotowywaniu posiłków i odpowiednio starannie myć ręce. Koronawirusem można zarazić się drogą kropelkową.

 

CZYTAJ TAKŻE: Kościoły powinny być ZAMKNIĘTE? Zobacz, co się stało, gdy CHORA poszła na mszę

 

Chińscy naukowcy odkryli, w jaki sposób SARS-CoV-2 wiąże się z ludzkimi komórkami oddechowymi. Dokonali tego eksperci pod kierownictwem Qiang Zhou z Westlake University w Hangzhou w Chinach. To może mieć kluczowe znaczenie dla wynalezienia szczepionki i walki z koronawirusem.

 

 Mają zdjęcia aż do poziomu atomów – powiedział Thomas Science, wirusolog z Loyola University Chicago, który zajmuje się badaniem struktury koronawirusa. – Ten poziom informacji jest niezwykły, biorąc pod uwagę etap epidemii nowego wirusa.

 

Dokładne zdjęcia pomogą naukowcom zrozumieć, w jaki sposób komórki koronawirusa infekują komórki gospodarza, mnożą się i rozprzestrzeniają na cały organizm. Lekarze twierdzą, że zbliży ich to do stworzenia leku, który będzie zapobiegał „wejściu” SARS-CoV-2 do komórki żywiciela..

 

Większość leków antywirusowych już dostępnych na rynku polega na zatrzymaniu replikacji wirusa w komórce, więc lek ukierunkowany na wejście wirusa będzie nowym terytorium

 

– oświadczają badacze

 

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.com

Komentarze