Naukowcy nie mają wątpliwości! OTO JAK PANDEMIA WPŁYWA NA NASZ MÓZG

Naukowcy z Uniwersytetu Yonsei w Seulu nie mają wątpliwości. Oto jak pandemia wpływa na nasz mózg!

Badacze przeprowadzili ankietę wśród dwóch tysięcy mieszkańców stolicy Korei Południowej. 

 

W badaniu wzięło udział 2 035 mieszkańców obszaru metropolitarnego Seulu. Przeprowadzono je w dniach 14-21 marca, gdy koronawirus szybko szerzył się w Korei Południowej – szczególnie w mieście Daegu i sąsiadującej z nim prowincji Gyeongsang Północny.

 

Z badania wynika, że przygnębienie i niepokój, będące wynikiem pandemii, pogłębiają się u osób, które codziennie spędzają dużo czasu na szukaniu nowych doniesień na temat koronawirusa.

 

Według naukowców z seulskiego uniwersytetu, przedłużająca się epidemia koronawirusa wywołuje w społeczeństwie uczucie przygnębienia.

 

„Wśród badanych było 18 osób, którym nakazano samoizolację w związku z podejrzeniem, że są zakażeni. Te osoby poświęcały więcej czasu na poszukiwanie informacji, średnio 2-3 godziny dziennie, ponieważ odczuwały większy niepokój”.

– ocenili badacze.

 

Naukowcy przestrzegają przed obsesyjnym czytaniem o koronawirusie.

 

„Obsesyjne poszukiwanie informacji o koronawirusie może pogłębiać niepokój i w efekcie szkodzić zdrowiu psychicznemu”- przekazała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, która opisała badanie.

 

Endorfina jest produkowana przez różne komórki nerwowe, ale również i przez przysadkę mózgową. Jej głównym zadaniem jest redukcja odczuwanego bólu, a ponadto łagodzenie poziomu doświadczanego przez organizm ludzki stresu. Na jej wytwarzanie ma wpływ m.in: śmiech, wysiłek fizyczny, relaks, alkohol w małych ilościach, niektóre produkty spożywcze, seks.

 

ZOBACZ TEŻ:Ekspert NASA wyjaśnia jak przetrwać IZOLACJĘ W DOMU!

 

 

Źródło:londynek.net/pixabay

Komentarze