Naukowcy postanowili sprawdzić jak rozprzestrzenia się koronawirus. Wynik badań ich zaszokował!

Naukowcy z kilku fińskich placówek badawczych postanowili sprawdzić, na jaką maksymalną odległość może rozprzestrzeniać się koronawirus. Pomogła im w tym symulacja komputerowa na modelach 3 D. Wynik badań kompletnie ich zaszokował!

Wykonaniem szczegółowych testów zajęli się naukowcy z czterech fińskich jednostek badawczych, Fińskiego Centrum Badań Technicznych VTT, Uniwersytetu Aalto, Uniwersytetu Helsińskiego i Fińskiego Instytutu Meteorologicznego. Do swoich testów wykorzystali symulację 3 D, która miała pokazać im jak koronawirus rozprzestrzenia się w zamkniętej przestrzeni. Wynik badań przeszedł ich najśmielsze oczekiwania i wywołał niemały szok. Okazuje się, że wirus, który osoba zarażona wykasłuje wraz z powietrzem rozprzestrzenia się na znaczną odległość.

 

ZOBACZ:Przez trzy dni szedł na piechotę do domu! Obawiał się, że może mieć (…)!

 

 

Naukowcy postanowili podzielić się swoim odkryciem z całym światem i opublikowali nagranie w sieci. Film, który możemy obejrzeć mim. w serwisie YouTube pokazuje, że osoba, która kaszle i jej zarażona COVID-19 może rozprzestrzenić wirusa aż do następnej kolejki w hipermarkecie infekując tym sposobem inne osoby przebywające w sklepie. Okazuje się również, że zakażone cząsteczki mogą utrzymać się w powietrzu przez kilka kolejnych minut. Mimo, że roznosiciela choroby już nie będzie w pobliżu. Naukowcy z Finlandii apelują do ludzi, że przed zakażeniem może nas uratować w takiej sytuacji noszenie maseczki. Sugerują również, by unikać przebywania w miejscach publicznych, gdzie istniej największe ryzyko zakażenia COVID-19.

 

ZOBACZ TAKŻE:Pracownicy Biedronki dostaną COŚ FAJNEGO na Wielkanoc! BRAWO!

 

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com, wideo: youtube.com

 

 

 Komentarze