Kucyk uciekł z festynu! Pojawił się na drodze, gdzie…

Policjanci ruchu drogowego działający w zielonogórskiej grupie SPEED byli mocno zaskoczeni interwencją, którą przyszło im przeprowadzić. Na drodze krajowej nr 27 zauważyli biegnącego po jezdni kucyka!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jechali drogą krajową nr 27. Po jezdni biegł kucyk, który nie reagował na przejeżdżające samochody. Groziło mu niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Ostrzegali w ten sposób innych kierujących przed kucykiem!

 

Fot. policja.pl

 

Na szczęście zwierzę wreszcie zatrzymało się. Policjantka wybiegła z radiowozu i przegoniła kucyka na pobocze. Po chwili zwierzę wbiegło do lasu. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Gdy kucyk stanął, policjanci chcieli go złapać, ale nie było to łatwe. Zwierzak był nerwowy.

– Po kilku minutach, gdy kucyk trochę się uspokoił, pozwolił policjantom podejść do siebie. Mundurowi dali mu trochę wody, a następnie spróbowali odnaleźć jego właściciela. Z pomocą przyszedł im leśniczy, który pojawił się na miejscu. Wspólnie ustalili, że zwierzę brało udział w festynie w jednej z pobliskich miejscowości i wykorzystując chwilę nieuwagi opiekunów, uciekło podczas załadunku – informują przedstawiciele policji.

Wreszcie na miejsce przyjechał właściciel kucyka i zabrał go do domu.

Mężczyzna otrzymał mandat za niedopilnowanie zwierzęcia, które stworzyło zagrożenie w ruchu drogowym.

Zobacz także: Ale WSTYD! Zostawili dziadka i odjechali!

Fot. PixabayKomentarze