Neymar chciał oddać hołd Stephenowi Hawkingowi. Zdjęcie, które zamieścił wywołało POTĘŻNĄ FALĘ HEJTU! Piłkarz ostro przesadził

Zapewne chciał dobrze, ale zdecydowanie nie wyszło. Swoim pomysłem Neymar wywołał falę oburzenia i krytyki. Niewinne zdjęcie podpisane cytatem zmarłego naukowca jest po prostu niesmaczne.

 

Neymar pozuje na nim na wózku inwalidzkim w samych spodenkach. Wykonuje dziwny gest rękami i eksponuje kontuzjowaną nogę. Zdjęcie podpisał: „Trzeba mieć pozytywne nastawienie i jak najlepiej wykorzystywać sytuacje, w jakiej się znajdujemy”. Jest to cytat z samego Hawkinga, który przez niemal całe swoje życie borykał się ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ASL).

 

Internauci zwrócili uwagę, że porównywanie się piłkarza do nieuleczalnie chorego naukowca jest niestosowne i zupełnie nie na miejscu. Kontuzja Neymara jest bowiem niczym wobec cierpień, które przeżywał Hawking. Samo wykorzystanie wózka inwalidzkiego, połączone z szerokim uśmiechem i głupią pozą wywołuje wściekłość u wielu oglądających.

 

Wielu zarzuca mu też, że wykorzystuje śmierć legendarnego fizyka do nagłośnienia swojego powrotu do zdrowia. Z drugiej strony – prawie 4,5 miliona polubień nie wzięły się znikąd. Jak więc widać, nie wszyscy są oburzeni zdjęciem piłkarza. A Wy jak myślicie – przekroczył pewną granicę, czy nie?

 

 

sportowefakty.wp.pl foto: instagram/ screenshot

 Komentarze