Nie chcesz, aby Twoje dziecko było otyłe? Eksperci radzą, byś…

Eksperci twierdzą, że proste zmiany diety mogą przynieść duże korzyści zdrowotne. Jeśli jesteś rodzicem powinieneś zdawać sobie sprawę, że odpowiednio zbilansowana dieta to niebywale istotny element, który wpływa na prawidłowy rozwój twojego dziecka.

Poniżej prezentujemy kilka ważnych zasad, których powinni przestrzegać zarówno rodzice, jak ich dzieci. 

  1. Ogranicz napoje słodkie. Spójrz na etykiety wartości odżywczych soków, które piją twoje dzieci, ponieważ większość soków jabłkowych i soków pomarańczowych jest pełna cukru. Dzieci też nie potrzebują napojów sportowych; w większości z nich jest dużo cukru. Skoncentruj się na podstawach, jeśli chodzi o napoje, takie jak woda i mleko.
  2.  Monitoruj, co jedzą twoje dzieci, aby zapobiec niezdrowemu przybraniu na wadze. Weryfikuj, co twoje pociechy jadają na obiad w szkole i upewnij się, że codziennie jedzą pożywne śniadanie.
  3. Skoncentruj się na owocach i warzywach i zachęcaj dzieci do wypróbowywania nowych rzeczy. Przekonaj swoje dziecko do spożywania zdrowej żywności!
  4. Ogranicz ilość fast foodów, które spożywa Twoja rodzina. W tej kwestii nie idź na kompromis. Zbyt częste zajadanie się hamburgerami czy frytkami może doprowadzić do nadwagi, otyłości, stłuszczenia wątroby, a także problemów skórnych.
  5. Zachęcać swoje dzieci do wzmożonej aktywności fizycznej. Uczestnicz z nimi w zajęciach fizycznych. Pograjcie razem w piłkę, wybierzcie się na jogging czy rower. Tym sposobem dbacie o swoją sylwetkę, ale również spędzacie razem czas.
  6. Zadbaj o to, by w twoim domu było mało słodyczy. Dzięki temu, twoje dzieci nie będą podjadały niepotrzebnych, pustych kalorii. 

Zdjęcie: Jesz same BANANY i CHUDNIESZ? Jak NAPRAWDĘ wygląda Dieta Bananowa?

Zdjęcie: YoutubeKomentarze