Nie klikaj w to! Stracisz wszystkie pieniądze!

Kobieta nie była świadoma niebezpieczeństwa. Kliknęła w niby zwykły link i… straciła wszystkie oszczędności! Jak to możliwe?

Wszystko zaczęło się od fałszywego linku. Kobieta otrzymała go, bo miał on przekierować ją na stronę jednego z popularnych portali aukcyjnych.

Gdy kliknęła w link, udostępnił on przestępcom dostęp do prawie wszystkich aplikacji, które kobieta miała w telefonie, w tym aplikacji banku.

– To właśnie umożliwiło sprawcom przełamanie elektronicznych zabezpieczeń, dzięki którym uzyskali informację odnośnie stanu salda rachunku bankowego. Sprawcy zmienili zapis danych informatycznych w elektronicznym systemie bankowym, umożliwiając sobie w ten sposób dostęp do rachunku pokrzywdzonej i wykonując w jej imieniu bezprawne operacje – relacjonują policjanci.

Fot. Pixabay

Sprawcy od razu przelali gotówkę z konta kobiety na tzw. „słupy”. Później wypłacali pieniądze w bankomatach.

Wtedy do akcji wkroczyli policjanci. Na gorącym uczynku zatrzymali 30-latka i jego o trzy lata młodszego kolegę. Przestępcy mieli przy sobie m.in. zestawy startowe kart telefonicznych oraz telefony, które służyły im do wyłudzeń. Straty z tytułu oszustwa wyniosły 6700 złotych.

Podejrzani działali w porozumieniu z innymi, jeszcze nieustalonymi osobami.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Co za bestialstwo! Włożył je do siatki i chciał utopić!

Fot. PixabayKomentarze