Nie masz maseczki? Musisz mieć zaświadczenie!

Ministerstwo Zdrowia wprowadza kolejne zmiany, mające zahamować wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Od września trzeba będzie mieć przy sobie zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek.

– Wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zakrywania ust oraz nosa – powiedział na konferencji prasowej Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Wiceminister podkreślił, że liczba takich przypadków nie powinna być wielka.

Przypomnijmy, że obowiązuje nakaz noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach, np. sklepach. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że jest widoczne pewne rozprężenie w tej kwestii. Polacy przestali stosować do przepisów nakazujących zakładanie maseczek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o powrocie obostrzeń, związanych z koronawirusem, w wybranych powiatach w Polsce.

W tzw. powiatach „czerwonych” wprowadzony będzie obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Zostaną również zamknięte kluby i dyskoteki. Będzie też zakaz organizacji imprez masowych. W transporcie zbiorowym będzie można zająć tylko pięćdziesiąt procent miejsc siedzących. Z kolei liczba uczestników imprez rodzinnych będzie mogła wynieść maksimum pięćdziesiąt osób (w powiatach „żółtych” będzie to sto osób).

W Polsce nie zmniejsza się liczba zakażeń koronawirusem. W czwartek odnotowano ich 726.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1291282866874331142

Fot. Twitter Ministerstwa ZdrowiaKomentarze