Nie miała żadnych objawów! To co LEKARZE WYDOBYLI z jej żołądka jest SZOKUJĄCE!

Młoda kobieta trafiła do szpitala dopiero w momencie pojawienia się bólu brzucha. Wcześniej nie miała żadnych objawów.

Lekarzom trudno było uwierzyć, że 30-letnia kobieta może mieć coś takiego w żołądku. Ta historia dosłownie przeraża!

 

Po wizycie w szpitalu oraz przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się, że Rosjanka ma w swoim żołądku ogromne torbiele wypełnione włosami.

 

W czasie operacji kobiecie usunięto torbiele z obu jajników. Były to torbiele dermoidalne (skórzaste), które są przykładem łagodnego nowotworu jajnika – potworniaka dojrzałego.

 

„Torbiele dermoidalne to nienowotworowe guzy jajników. Są to przestrzenie o dość grubych ścianach, które składają się ze śluzu zmieszanego z różnymi ludzkimi tkankami”- powiedziała Dr Tatania Shavrak, która operowała Rosjankę w Kolomna Perinatal Center pod Moskwą.

 

Wszystkie cysty usunięto podczas operacji. Nie wpłynęło to na układ rozrodczy kobiety i 30-latka w pełni odzyskała siły.

 

Jak to możliwe, że kobieta wcześniej nic nie odczuwała?

Stało się tak, ponieważ torbiele dermoidalne nie dają żadnych objawów. Objawy występują najczęściej wtedy, gdy torbiel jest już znacznych rozmiarów. Kiedy stają się zaawansowane wtedy pojawią się m.in: silne bóle podbrzusza, zgaga, nudności, czy ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

 

Torbiele dermatoidalne zawierają m.in. komórki naskórka, włosy, tkankę kostną czy zęby i rozwijają się z elementów jaja płodowego. Ta przypadłość jest najczęstszą odmianą potworniaka dojrzałego, łagodnego nowotworu jajnika. Jest zależna hormonalnie, rozwija się i rośnie.

 

ZOBACZ TEŻ:Najlepsze CYTATY O MIŁOŚĆI na WALENTYNKI 2020!

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze